بتن مگر یا بتن رگلاژ چیست

بتن مگر

بتن مگر یکی از انواع بتن است که محتوای سیمان آن  10٪ از کل محتوای موجود است بتن مگر را بتن نظافت یا بتن رگلاژ نیز می گویند .هرچه نسبت مصالح به سیمان بالاتر باشد ، بتن لاغرتر می شود. در بتن لاغر  به علت کمتر بودن سیمان هر واحد سطح مصالح موجود است و از این رو تحرک سنگدانه ها محدود شده است.برای تهیه کف صاف در زمین های ناهموار یا خاک مناسب است.

بتن لاغر غنی نیست. به عبارت دیگر نسبت سیمان به آب و البته به کل مواد می تواند کم باشد.در اصل بتن مگر کم مایه است

بتن مگر

هدف اصلی بتن مگر  

بتن لاغر در زیر پایه ها استفاده می شود.برای تهیه کف صاف در زمین های ناهموار یا خاک مناسب است.

بتن لاغر از سطح سیمانی کمتری در آن استفاده شده است ، به همین دلیل بیشتر برای پر کردن یا در زیر پایه ها از آن استفاده می شود تا از خاک محافظت شود.

بتن لاغر برای تهیه سطح سطح مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که پایه اصلی (قایق ، ایزوله یا هر نوع دیگر) در آن قرار گیرد.

هدف دیگر محافظت از فونداسیون اصلی از خاک در زیر است ، زیرا رطوبت یا سایر مواد شیمیایی موجود در خاک مانند سولفات ها ممکن است به بتن حمله کرده و باعث تضعیف آن شود.

بتن لاغر در جاده

بتن مگر معمولاً در ساخت و ساز جاده به عنوان پایین ترین سطح زیر روسازی که وسایل نقلیه در آن حرکت می کنند ، استفاده می شود. این به عنوان یک زیر پایه در پروژه هایی که خود زمین محل استراحت مناسبی برای شروع یک پروژه نیست ، عمل می کند و بدین ترتیب به جاده ها و ساختمان ها سکوی پایدار می دهد تا بتواند استراحت کند.

بتن مگر چیست

بتن با محتوای آب زیاد لاغر (بتن نظافت یامگر) محسوب می شود زیرا در مقایسه با سایر انواع سنگ فرش و مصالح ساختمانی آن طبقه از سیمان کمتری برخوردار است. اغلب برای ایجاد یک مهر و موم محکم به عنوان گچ بین آجر یا سایر زیر ساخت ها استفاده می شود. ترک های بتنی مگر به مرور زمان وقتی که به درستی از آن استفاده نشده یا با مشخصات مناسب مخلوط شوند.

 مهمترین مزیت بتن مگر  

که در هنگام بتن ریزی سازه خاک یا خاک رس با هم تماس پیدا نمی کنید. بتن با این کار یکنواختی در کل ساختار ایجاد می شود

مزایای بتن مگر

1. پشتیبانی یکنواخت و قوی تر از روکش سفت و سخت.

2. مقاومت بالایی در برابر تغییر شکل دارد.

3. از راندمان انتقال بار پیشرفته بسیار عالی در اتصالات برخوردار است.

4- به همه شرایط آب و هوایی کمک می کند.

5-بتن لاغر برای تهیه سطح سطح استفاده می شود ، جایی که پایه اصلی (قایق ، ایزوله یا هر نوع دیگر) در آن قرار گیرد.

6-هدف دیگر محافظت از فونداسیون اصلی از خاک در زیر است ، زیرا رطوبت یا سایر مواد شیمیایی موجود در خاک مانند سولفات ها ممکن است به بتن حمله کرده و باعث تضعیف آن شود.

7-به حداقل رساندن زباله – احتمالاً مهمترین فایده این سیستم ، تولید بتن رگلاژ می تواند ضایعات را در یک تأسیسات تولید به حداقل برساند.

اگر به یک بنیاد با کیفیت و کل ساختار به عنوان یک کل نیاز دارید ، پس از بتن مگر یا بتن رگلاژ استفاده کنید.

آیا ما محدودیت ضخامت بتن مگر را در زیر پایه داریم

به نظر من ، می گویم که می تواند به اندازه مورد نیاز ضخیم باشد ، زیرا تمام کاری که شما سعی در انجام آن دارید ، جایگزین کردن خاک است. اگر محدودیتی وجود داشته باشد ، می گویم می توان آن را با قرار گرفتن در قسمت پایین پایه (به عنوان مثال پیمانکار در تلاش برای قرار دادن تشک گل در گودبرداری زیر پا که “در درجه” است) تنظیم کرد تا آنها بتوانند قسمت واقعی را ایجاد کنند. نازکتر). تنها دلیل عدم استفاده از بتن برای ریخته گری از خاکبرداری بیش از حد می تواند در صورت وجود دلیلی برای نگهداری بارها به صورت کم عمق در مشخصات خاک باشد.

مطالب مشابه