چسب کاشی بهتر است یا ملات سیمان ؟

تفاوت بین چسب کاشی و سیمان چیست؟

چسب کاشی ماده جدیدی برای دکوراسیون مدرن است.چسب کاشی می توان برای کفپوشها استفاده شود همچنین جاهای شیب دار من شخصاً ملات سیمان را برای کفها و دیوارها در مناطق مرطوب توصیه می کنم

قرن ها کاشی ها و سنگ طبیعی با استفاده از مخلوط اولیه ماسه ، سیمان و آب نصب می شدند. اگرچه گرچه گران تر است ، هدف امروزی باعث شده است چسب ها مزایای بسیاری داشته باشند.

محدوده کاربرد چسب کاشی:

ملات چسب کاشی عمدتاً برای چسباندن مواد تزئینی مانند کاشی ، کاشی کف و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و در دکوراسیون دیوارهای داخلی و خارجی ، کف ، حمام ، آشپزخانه و سایر ساختمانها بطور گسترده استفاده می شود.

ویژگی های چسب کاشی:

چسبندگی بالا ، عدم وجود دیوار مرطوب آجری در حین ساخت و ساز ، انعطاف پذیری خوب ، ضد آب ، نفوذپذیری ، مقاومت در برابر ترک ، مقاومت در برابر پیری ، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، مقاومت در برابر یخ زدگی ، غیر سمی و محافظت از محیط زیست ، ساخت و ساز آسان ، یک ماده مناسب برای اتصال است .

انواع چسب کاشی:

چسب کاشی یک چسب کاشی مبتنی بر پلیمر اصلاح شده به پلیمر است که به شکل کلی ، از نوع قوی (کاشی هایی با اندازه بزرگ یا مرمر) تقسیم می شود.

چسب کاشی با استحکام فوق العاده با چسبندگی قوی و عملکرد ضد افتادگی ، مناسب برای کاشی دیواری با نیاز به نیروی چسبندگی ، سطح غیر ماسه ای مانند سطح صفحه چوب یا روکش قدیمی و غیره انعطاف پذیرتر است و می تواند در مقابل استرس ایجاد شده مقاومت کند با انبساط حرارتی و انقباض لایه باندینگ. برای چسباندن کاشی به تخته سنگ گچی ، تخته فیبر ، تخته سه لا یا روکش قدیمی (کاشی ، موزائیک ، تراززو) و سایر سنگهای در مقیاس بزرگ مناسب است. چسباندن تخته. علاوه بر رنگ خاکستری ، چسب های کاشی در سنگ مرمر پاستیل یا شفاف با ظاهری سفید موجود است.

مواد و ساختار در چسب کاشی:

چسب کاشی حاوی مواد افزودنی متنوعی است ، خصوصاً عملکرد چسب کاشی. به طور کلی ، اتر سلولز دارای اتی سلولز ضد آب و ضخیم کننده ، و یک پودر لاتکس برای افزایش چسبندگی کاشی و سرامیک است. پودر لاتکس بیشتر به عنوان یک کوپلیمر وینیل استات / وینیل استر ، اسید لوریک اتیلن / اتیلن / کلرید وینیل است. افزودنی هایی مانند کوپلیمرها و آکریلیک ها ، افزودن پودر لاتکس می تواند انعطاف پذیری چسب کاشی را به شدت افزایش داده و استرس را بهبود بخشد و انعطاف پذیری را افزایش دهد.

علاوه بر این ، برخی از کارکردهای خاص برای افزودن مواد افزودنی دیگر به چسب کاشی احتیاج دارند. به عنوان مثال ، اضافه کردن فیبر چوب می تواند مقاومت به ترک ملات را بهبود بخشد و زمان باز شدن را افزایش دهد. 

تفاوت بین ملات چسب کاشی و سیمان:

چسب کاشی جایگزین ماسه زرد سیمان سنتی می شود. استحکام چسب چندین برابر ملات سیمان است. این می تواند به طور موثر سنگ کاشی و سرامیک بزرگ را چسباند ، از خطر ریزش آجر جلوگیری کند ، از انعطاف پذیری خوبی برخوردار باشد و از تولید طبل خالی جلوگیری کند.

9 مزیت چسب کاشی در مقایسه با ملات سیمان:

1. کاشی ها را از قبل خیس نکنید.

2 ، خمیر محکم تر و قابل اعتماد تر است ، 2-3 برابر سیمان.

3 ، ضخامت 3-6mm ضخامت ، افزایش فضای داخلی ، صرفه جویی در منابع.

4- الزامات فنی کارگران زیاد نیست؛

5 ، سرعت خمیر 4 تا 6 برابر سریعتر از روش کاشی سیمانی است.

6 ، اتصالات آجر دوغاب اضافی نخواهد داشت ، سطح آجر آلوده نیست؛

7. اتصالات آجری را بدون قاب پلاستیکی متقابل برطرف کنید.

8 ، می توان از هر موقعیتی روی دیوار چسباند ، کاشی ها سقوط نمی کنند.

9 ، بدون یک قطعه واحد از اندازه کاشی ، می توان با کاشی های متعدد در همان زمان آسفالت کرد.

کاشی کاری ملات سنتی:

1- كيفيت سيمان ، ضخامت شن و مقدار گل قابل كنترل است.

2. در فرآيند تقسيم ملات سیمان ، چه نسبت معقول باشد ، چه مقدار مواد درجا باشد یا به طور مساوی هم زده ، روی کیفیت ملات سیمان تأثیر گذاشته و بر کیفیت کاشی کاری تأثیر می گذارد.

3- الزامات فنی کارگران در حین کار زیاد است ، و روسازی روزانه حدود 20 مترمربع است.

4- فضای عملیاتی اشغال شده توسط زمین بزرگ است ، و زمین به راحتی به جزر و مد برگردانده می شود ، که در ساخت و ساز مساعد از محیط تمیز نیست.

5 ، ماهیت سفتی ، استرس روی کاشی آسان نیست و خود کاشی ترک خورده ، چرخه گرم و سرد احتمالاً باعث می شود ملات و لایه پایه جدا شود و در نتیجه کاشی های خالی ایجاد شود.

6 ، کاشی ها باید آب را کاملاً خیس کنند ، باید دیوار خیس شود.

مراحل ساخت ملات کاشی:

1. پودر را درون آب ریخته و آنرا درون خمیر هم بزنید. قبل از رها کردن آب به پودر توجه کنید. از همزن برقی باید برای مخلوط کردن استفاده شود.

2 ، نسبت اختلاط 20 کیلوگرم پودر و حدود 4 تا 5/5 کیلوگرم آب است. نسبت 20 کیلوگرم پودر و 5 ~ 5/5 کیلوگرم مواد افزودنی است.

3 ، مخلوط کردن باید کافی باشد ، هیچ گروه پودر خام مشکلی ندارد. بعد از هم زدن ، باید حدود ده دقیقه در حالت استراحت قرار داده شود و بعد از مدتی هم بزنید.

4- چسب با توجه به شرایط آب و هوایی باید طی حدود 2 ساعت استفاده شود (سطح چسب باید برداشته شود). قبل از استفاده آب را به چسب خشک اضافه نکنید.

موارد احتیاطی در ساخت چسب کاشی:

1. عمق و صاف بودن بستر قبل از استفاده باید تأیید شود.

2. هرگز چسب خشک شده را با آب مخلوط نکنید.

3. به حفظ مفصل انبساط توجه کنید.

4- بعد از 24 ساعت سنگفرش می توانید درزها را وارد کرده یا پر کنید.

5- این محصول برای استفاده در محیط 4 درجه سانتیگراد ~ 40 درجه سانتیگراد مناسب است.

مطالب مشابه